Kilpailut‎ > ‎2010-luku‎ > ‎

2012


Sisältö

  1. 1 Kansainväliset kilpailut
    1. 1.1 Tallinn Judo Cup 25-26.2.2012 Tallinn
    2. 1.2 Voru Kevad 2012 17-18.03.2012 Voru
    3. 1.3 Budo Nord Cup 17.5.2012 Lund, Sweden
    4. 1.4 Pohjoismaiden mestaruuskilpailut 2012 26-27.5. Ruotsi
    5. 1.5 Junior SWOP 2012-09-29 Stockholm
    6. 1.6 Kymijoki Shiai 24.11.2012 Kouvola
    7. 1.7 Junior Finnish Open 24.11.2012 Kouvola
    8. 1.8 ZIEMASSVĒTKU TURNĪRS 15/16-12-12 Alūksne
  2. 2 Judon SM-kilpailut
    1. 2.1 A- ja B-nuorten SM 10-11.3.2012 Mikkeli
    2. 2.2 SM 2012 30.3-1.4.2012 Lappeenranta
  3. 3 Aluemestaruuskilpailut
    1. 3.1 Aluemestaruuskilpailu 28.4.2012 Porvoo
  4. 4 Muut kilpailut
    1. 4.1 Samurai Cup I 14.1.2012 Orimattila
    2. 4.2 Ice Power Cup 28.1.2012 Tampere
    3. 4.3 Junnu Cup I 11.2.2012 Järvenpää
    4. 4.4 Samurai Cup II 18.2.2012 Pieksämäki
    5. 4.5 Hontai Shiai 24.3.2012 Vantaa
    6. 4.6 Alempien Vöiden Mestaruuskilpailut 2012 25.3.2012 Hakunila, Vantaa
    7. 4.7 Hämeenlinna-Shiai 14.4.2012 Punaportin urheilutalo
    8. 4.8 JunnuCup II 29.4.2012 Porvoo
    9. 4.9 Orimattila Shiai 5.5.2012
    10. 4.10 Wekara Shiai 19.5.2012 Vantaa
    11. 4.11 Samurai Cup III 8.9.2012 Raisio
    12. 4.12 Ryhti-Shiai 8.9.2012 Raisio
    13. 4.13 Eden Shiai 6.10.2012 Tampere
    14. 4.14 Kerava Shiai 2012-10-13 Kerava
    15. 4.15 Samurai Cup IV 14.10.2012 Mikkeli
    16. 4.16 MaTe Junnukisat 27.10.2012 Masku
    17. 4.17 Hontai Shiai 28.10.2012 Vantaa
    18. 4.18 Judo Finnish Open 3.11.2012 Vantaa
    19. 4.19 JunnuCup IV 18.11.2012 Kirkkonummi
  5. 5 Nummelan Judon salikilpailut
    1. 5.1 Salikilpailu ke 18.1.2012 Nummela
    2. 5.2 Salikilpailu ke 8.2.2012 Nummela
    3. 5.3 Salikilpailu ke 14.3.2012 Nummela
    4. 5.4 Salikilpailu ke 18.4.2012 Nummela
    5. 5.5 Salikilpailu ke 24.10.2012 Nummela
    6. 5.6 Salikilpailu ke 28.11.2012 Nummela


Kansainväliset kilpailut

Tallinn Judo Cup 25-26.2.2012 Tallinn

1. MÄKINEN Oskari Nummelan judo/FIN BB-50

Voru Kevad 2012 17-18.03.2012 Voru

2. Jessika HELLGREN Team Finland/FIN AG-63
3. Oskari MÄKINEN Team Finland/FIN BB-50
7. Jyri RAJANIEMI Team Finland/FIN AB-50

Budo Nord Cup 17.5.2012 Lund, Sweden

3. Jessika HELLGREN National Team Finland/FIN G17-63
3. Jyri RAJANIEMI National Team Finland/FIN B17-50

Pohjoismaiden mestaruuskilpailut 2012 26-27.5. Ruotsi

1. Tommi VALTONEN FIN M-60

Junior SWOP 2012-09-29 Stockholm

2. Anniina JOKINEN 1.dan W20-52
3. Jyri RAJANIEMI 2.kyu B17-50
-. Jessika HELLGREN 1.kyu Strukna

Kymijoki Shiai 24.11.2012 Kouvola

5. Erika RAJANIEMI 4.kyu G13-36
-. Oskari MÄKINEN 2.kyu B15-60
-. Matias SALA 3.kyu B13-38

Junior Finnish Open 24.11.2012 Kouvola

1. Anniina JOKINEN 1.kyu W20-52
-. Julius SALA 2.kyu B17-60

ZIEMASSVĒTKU TURNĪRS 15/16-12-12 Alūksne

5. RAJANIEMI Jyri  A(U17) -50 kg

Judon SM-kilpailut

A- ja B-nuorten SM 10-11.3.2012 Mikkeli

A-nuoret
2. Anniina JOKINEN Nummelan Judo AT-52
3. Jessika HELLGREN Nummelan Judo AT-63

B-nuoret
1. Jessika HELLGREN Nummelan Judo BT-63
2. Jyri RAJANIEMI         Nummelan Judo BP-50
5. Oskari MÄKINEN Nummelan Judo BP-50
-. Julius SALA   Nummelan Judo BP-60

SM 2012 30.3-1.4.2012 Lappeenranta

2. LAAKKONEN Tea Nummelan Judo N-52
3. JOKINEN Anniina Nummelan Judo N-52
3. VALTONEN Tommi Nummelan Judo M-60

Aluemestaruuskilpailut

Aluemestaruuskilpailu 28.4.2012 Porvoo

1. MÄKINEN Oskari Nummelan Judo CP-55
1. MÄKINEN Oskari Nummelan Judo BP-55
2. VALTONEN Tommi Nummelan Judo M-66
3. ISOPOUSSU Niko Nummelan Judo EP-33,1
7. SALA Matias Nummelan Judo DP-38

Muut kilpailut

Samurai Cup I 14.1.2012 Orimattila

1. Jessika HELLGREN Nummelan Judo BT-63
2. Oskari MÄKINEN Nummelan Judo BP-50

Ice Power Cup 28.1.2012 Tampere

1. Oskari MÄKINEN Nummelan Judo CP-50
1. Oskari MÄKINEN Nummelan Judo BP-50
2. Niko ISOPOUSSU Nummelan Judo EP-34
2. Jyri RAJANIEMI        Nummelan Judo BP-50
3. Jannika HELLGREN Nummelan Judo DT-40
3. Julius SALA         Nummelan Judo BP-60
5. Matias SALA         Nummelan Judo CP-38
-. Matias SALA Nummelan Judo DP-38

Junnu Cup I 11.2.2012 Järvenpää

2. Nicholas WESA         Nummelan Judo EPA-41,6
2. Mea HELLMAN         Nummelan Judo ETA-21,0
2. Joel MAKKONEN Nummelan Judo EPY-29,5
3. Vilma PIETILÄINEN Nummelan Judo ETA-25,0
3. Kasperi VIRTANEN Nummelan Judo EPY-29,5
5. Nella ISOPOUSSU Nummelan Judo ETA-33,4
7. Jenna-liisa NIRHOLA Nummelan Judo ETA-30,1

Samurai Cup II 18.2.2012 Pieksämäki

1. Jyri RAJANIEMI         Nummelan Judo BP-50
2. Oskari MÄKINEN Nummelan Judo BP-50

Hontai Shiai 24.3.2012 Vantaa

3. Tommi VALTONEN Nummelan Judo M-66
5. Niko ISOPOUSSU Nummelan Judo EP-34
5. Matias SALA         Nummelan Judo DP-38
-. Joel MAKKONEN Nummelan Judo EP-30
-. Julius SALA Nummelan Judo BP-60
-. Matias SALA Nummelan Judo CP-38

Alempien Vöiden Mestaruuskilpailut 2012 25.3.2012 Hakunila, Vantaa

1. Erika RAJANIEMI Nummelan Judo T-32
3. Kim SÄILÄKIVI         Nummelan Judo M-90
-. Jannika HELLGREN Nummelan Judo T-44
-. Niko ISOPOUSSU Nummelan Judo P-34

Hämeenlinna-Shiai 14.4.2012 Punaportin urheilutalo

1. Oskari MÄKINEN Nummelan Judo CP-50
1. Oskari MÄKINEN Nummelan Judo BP-50
3. Joel MAKKONEN Nummelan Judo EP-30
3. Tommi VALTONEN Nummelan Judo M-66
7. Jyri RAJANIEMI Nummelan Judo BP-50

JunnuCup II 29.4.2012 Porvoo

1. HELLMAN Mea Nummelan Judo ETA-23,0
1. PIETILÄINEN Vilma Nummelan Judo ETA-25,5
3. NIRHOLA Jenna-Liisa Nummelan Judo ETA-30,0
3. MIETTINEN Pyry Nummelan Judo CPT-35,3
7. ISOPOUSSU Nella Nummelan Judo ETA-34,0
-. SELKÄLÄ Eliel Nummelan Judo CPT-35,3

Orimattila Shiai 5.5.2012

1. Joel MAKKONEN Nummelan Judo EP-30

Wekara Shiai 19.5.2012 Vantaa

1. MÄKINEN Oskari Nummelan Judo CP-55
1. MÄKINEN Oskari Nummelan Judo BP-55
1. SALA Julius Nummelan Judo BP-60
2. RAJANIEMI Erika Nummelan Judo DT-36
3. MAKKONEN Joel Nummelan Judo EP-30
3. SALA Matias Nummelan Judo CP-38
7. ISOPOUSSU Niko Nummelan Judo EP-34
-. HYVÄRINEN Pinja Nummelan Judo CP-66
-. SALA Matias Nummelan Judo DP-38

3. Oskari MÄKINEN 2.kyu BP-60
5. Jyri RAJANIEMI 2.kyu BP-55
-. Julius SALA 2.kyu BP-66
1. Jannika HELLGREN 4.kyu DT-44
1. Oskari MÄKINEN 2.kyu CP-60
2. Tea LAAKKONEN 1.dan N-57
3. Tommi VALTONEN 1.dan M-66
5. Joel MAKKONEN 4.kyu EP-34
7. Matias SALA 3.kyu DP-38
-. Erika RAJANIEMI 4.kyu DT-40
1. PIETILÄINEN Vilma 6.kyu ETA-27,2
2. MEA Hellman 6.kyu ETA-24,4
2. SÄILÄKIVI Anton 5.kyu EPA-28,2
7. AIRIO Aleksi 6.kyu EPA-36,7
7. NIRHOLA Jenna-Liisa 6.kyu ETA-32,3
1. MÄKINEN Oskari 2.kyu CP-60
3. HELLGREN Jannika 4.kyu DT-44
3. MÄKINEN Oskari 2.kyu BP-60
3. SALA Matias 3.kyu CP-38
5. SALA Julius 2.kyu BP-66
7. SALA Matias 3.kyu DP-38
1. Jannika HELLGREN 4.kyu DT-44
1. Tea LAAKKONEN 1.dan N-57
1. Erika RAJANIEMI 4.kyu DT-36
2. Julius SALA 2.kyu BP-66
3. Yvette KASPEREIT 2.kyu N-70
5. Matias SALA 3.kyu CP-38
7. Matias SALA 3.kyu DP-38
-. RAJANIEMI Jyri 2.kyu BP-55
-. Joel MAKKONEN 4.kyu DP-33
1. Tea LAAKKONEN 1.dan N-52
1. Erika RAJANIEMI 4.kyu DT-36
2. Niko ISOPOUSSU 4.kyu EP-36,4
2. Yvette KASPEREIT 2.kyu N-70
-. Jannika HELLGREN 4.kyu DT-48
-. Joel MAKKONEN 4.kyu EP-32,1
5. VALTONEN Tommi  M-66
1. HELLMAN Mea  ETA-25,1
2. PIETILÄINEN Vilma  ETA-28,0
3. SUNDSTRÖM Pinja  ETA-25,1
3. VIRTANEN Kasperi  EPTY-29,7
5. NIRHOLA Jenna-Liisa  ETA-31,8