Kilpailut‎ > ‎2010-luku‎ > ‎

2011


Sisältö

  1. 1 Kansainväliset kilpailut
    1. 1.1 Tallinn Judo Cup 12-13.2.2011 Tallinn
    2. 1.2 20. Internationaler Thüringen Blankenburg U17 19.3.2011, Saksa
    3. 1.3 Pohjoismaiden Mestaruuskisat 21-22.5.2011 Oslo, Norja
    4. 1.4 Tuzla Cup 18.6.2011, Berliini
    5. 1.5 Eurooppa Cup 23.-24.7.2011 Hampuri, Saksa
    6. 1.6 Narva XI International Judo Tournament 10.9.2011, Viro
    7. 1.7 Swedish Open Juniors & Cadets 17.9.2011, Tukholma
    8. 1.8 Judo Finnish Open 5-6.11.2011 Vantaa
    9. 1.9 XIII K.Keerak Children Judo Day 19.11.2011 Tarto, Viro
    10. 1.10 Kymijoki Shiai 26.11.2011 Kouvola
    11. 1.11 Junior Finnish Open 26.11.2011 Kouvola
    12. 1.12 Kymijoki Shiai 26.11.2011 Kouvola
    13. 1.13 Junior Finnish Open 26.11.2011 Kouvola
    14. 1.14 XI Starptautiskais Ziemassvetku turnirs 18.12.2011, Aluksne, Latvia
  2. 2 Judon SM-kilpailut 
    1. 2.1 A- ja B-nuorten SM-kilpailut 12.-13.3.2011 Tampere
    2. 2.2 SM-kilpailut 2.4.2011 Porvoo
    3. 2.3 Joukkue SM-kisat 3.4.2011 Porvoo
  3. 3 Aluemestaruuskilpailut
    1. 3.1 Etelä-Suomen avoin aluemestaruus 9.4.2011 Loviisa
  4. 4 Muut kilpailut
    1. 4.1 Samurai-Cup I 15.1.2011 Lahti
    2. 4.2 Ice Power Cup 29.1.2011 Tampere
    3. 4.3 Junnu Cup I 5.2.2011 Järvenpää
    4. 4.4 Samurai Cup II 19.2.2011 Mikkeli
    5. 4.5 Salikisa 23.2.2011 Nurmes
    6. 4.6 Hontai Shiai 26.3.2011 Vantaa
    7. 4.7 Alempien vöiden mestaruuskisat 27.3.2011 Vantaa
    8. 4.8 Junnu Cup II 10.4.2011 Loviisa
    9. 4.9 Hämeenlinna Shiai 16.4.2011
    10. 4.10 Orimattila Shiai 7.5.2011
    11. 4.11 Matsuru Kannu 14.5.2011, Kotka
    12. 4.12 Wekara-Shiai 21.5.2011 Vantaa
    13. 4.13 Joukkue Wekara 22.5.2011 Vantaa
    14. 4.14 Eden Shiai 8.9.2011 Tampere
    15. 4.15 Samurai Cup III 10.9.2011 Raisio
    16. 4.16 60v Ryhti Shiai 10.9.2011 Raisio
    17. 4.17 Junnu Cup III 24.9.2011 Järvenpää
    18. 4.18 Kerava Shiai 15.10.2011 Kerava
    19. 4.19 Samurai-Cup IV 16.10.2011 Kerava
    20. 4.20 MaTe Junnukisat 29.10.2011 Hemmingin koulu
    21. 4.21 Hontai Shiai 30.10.2011 Vantaa
    22. 4.22 Juniorijoukkue Shiai 12.11.2011 Orimattila
    23. 4.23 Junnu Cup IV 20.11.2011 Kirkkonummi
    24. 4.24 Lahti Shiai 3.12.2011 Pajulahti, Nastola
  5. 5 Nummelan Judon salikilpailut
    1. 5.1 Salikilpailu ke 19.1.2011 Nummela
    2. 5.2 Salikilpailu ke 9.2.2011 Nummela
    3. 5.3 Salikilpailu ke 9.3.2011 Nummela
    4. 5.4 Salikilpailu ke 6.4.2011 Nummela
    5. 5.5 Salikilpailu ke 16.11.2011 Nummela

 

Kansainväliset kilpailut

Tallinn Judo Cup 12-13.2.2011 Tallinn

1. HELLGREN, Jessika 2.kyu Nummelan Judo /FIN BG-57
2. MÄKINEN, Oskari 3.kyu Nummelan Judo /FIN CB-42
5. HELLGREN, Jannika 5.kyu Nummelan Judo /FIN CG-32
5. RAJANIEMI, Erika 4.kyu Nummelan Judo /FIN DG-33
5. RAJANIEMI, Jyri 2.kyu Nummelan Judo /FIN BB-46

20. Internationaler Thüringen Blankenburg U17 19.3.2011, Saksa

-. Anniina Jokinen T-48kg (1 otteluvoitto)

Pohjoismaiden Mestaruuskisat 21-22.5.2011 Oslo, Norja

1. Anniina Jokinen, FIN, U17 Girls -48 kg
3. Tommi Valtonen, FIN, U20 Men -60 kg

Tuzla Cup 18.6.2011, Berliini

2. Oskari Mäkinen, FIN, U14 Boys -40 kg
5. Jyri Rajaniemi, FIN, U17 Boys -46 kg

Eurooppa Cup 23.-24.7.2011 Hampuri, Saksa

-. Antti Rintamäki, FIN M-66kg (2 otteluvoittoa)

Narva XI International Judo Tournament 10.9.2011, Viro

1. HELLGREN, Jessika, FIN, B GIRLS U15 +57 kg

1. MÄKINEN, Oskari FIN, C BOYS U13 -46 kg
3. RAJANIEMI, Jyri FIN, B BOYS U15 -46 kg
3. HELLGREN, Jannika FIN, C GIRLS U13 -36 kg
-. RAJANIEMI, Erika FIN, D GROUP -34 kg (1 otteluvoitto)

Swedish Open Juniors & Cadets 17.9.2011, Tukholma

 1. Anniina JOKINEN, 1.kyu, FIN, Girls U17-48 kg
-. Tommi VALTONEN, 1.kyu, FIN, Men M20-60 kg (2 otteluvoittoa)

Judo Finnish Open 5-6.11.2011 Vantaa

2. Antti RINTAMÄKI  Finland M-66
5. Tommi VALTONEN  Finland M-60

XIII K.Keerak Children Judo Day 19.11.2011 Tarto, Viro

1. Oskari MÄKINEN Nummelan Judo/Teho Tiimi/FIN 2k C-boys -46 kg
1. Jessika HELLGREN Nummelan Judo/Teho Tiimi/FIN 2k B-Girls +57 kg
2. Anniina JOKINEN Nummelan Judo/FIN 2k A-Girls -52 kg (2 otteluvoittoa)
-. Erika RAJANIEMI Nummelan Judo/FIN 4k D-class -34 kg (1 otteluvoitto)

Kymijoki Shiai 26.11.2011 Kouvola

2. HELLGREN Jessika 2.kyu FIN/Nummelan Judo G15-63
3. HELLGREN Jannika 4.kyu FIN/Nummelan Judo G13-36
3. MÄKINEN Oskari 2.kyu FIN/Nummelan Judo B13-46
4. RAJANIEMI Erika 4.kyu FIN/Nummelan Judo G13-32
7. RAJANIEMI Jyri 2.kyu FIN/Nummelan Judo B15-46

Junior Finnish Open 26.11.2011 Kouvola

2. JOKINEN Anniina 2.kyu FIN/Nummelan Judo G17-52
3. VALTONEN Tommi 1.dan FIN/Nummelan Judo M20-60

2. HELLGREN Jessika 2.kyu FIN/Nummelan Judo G15-63
3. HELLGREN Jannika 4.kyu FIN/Nummelan Judo G13-36
3. MÄKINEN Oskari 2.kyu FIN/Nummelan Judo B13-46
7. RAJANIEMI Jyri 2.kyu FIN/Nummelan Judo B15-46
-. RAJANIEMI Erika 4.kyu FIN/Nummelan Judo G13-32 (yksi otteluvoitto)

Junior Finnish Open 26.11.2011 Kouvola

2. JOKINEN Anniina 2.kyu FIN/Nummelan Judo G17-52
3. VALTONEN Tommi 1.dan FIN/Nummelan Judo M20-60

XI Starptautiskais Ziemassvetku turnirs 18.12.2011, Aluksne, Latvia

3. MÄKINEN Oskari FIN/Nummelan E U13 50 kg

Judon SM-kilpailut 

A- ja B-nuorten SM-kilpailut 12.-13.3.2011 Tampere

1. JOKINEN, Anniina 2.kyu AT-48
1. JOKINEN, Anniina 2.kyu BT-48
3. HELLGREN, Julia 2.kyu AT-52
3. HELLGREN, Jessika 2.kyu BT-57
3. RAJANIEMI, Jyri 2.kyu BP-45
5. VALTONEN, Tommi 1.dan AP-60

SM-kilpailut 2.4.2011 Porvoo

1. JOKINEN, Anniina 2.kyu Nummelan Judo N-48
1. RINTAMÄKI, Antti 1.dan Nummelan Judo M-66
5. VALTONEN, Tommi 1.dan Nummelan Judo M-60

Joukkue SM-kisat 3.4.2011 Porvoo

2. Mäkelänrinne, Tommi Valtonen
3. Etelä-Suomi, Antti Rintamäki

Aluemestaruuskilpailut

Etelä-Suomen avoin aluemestaruus 9.4.2011 Loviisa

1. MÄKINEN, Oskari 3.kyu Nummelan Judo DP-42
1. RAJANIEMI, Jyri 2.kyu Nummelan Judo BP-45
2. MÄKINEN, Oskari 3.kyu Nummelan Judo CP-42
3. RAJANIEMI, Jyri 2.kyu Nummelan Judo CP-46

Muut kilpailut

Samurai-Cup I 15.1.2011 Lahti

2. HELLGREN, Jessika 2.kyu BT-63
3. JOKINEN, Anniina 2.kyu BT-52
3. RAJANIEMI, Jyri 2.kyu BP-45
3. VALTONEN, Tommi 1.dan AP-60

Ice Power Cup 29.1.2011 Tampere

1. HELLGREN, Jessika 2.kyu CT-57
1. JOKINEN, Anniina 2.kyu BT-52
1. MÄKINEN, Oskari 3.kyu DP-42
1. RAJANIEMI, Erika 4.kyu ET-32
2. HELLGREN, Jessika 2.kyu BT-57
3. HELLGREN, Jannika 5.kyu DT-32
3. MÄKINEN, Oskari 3.kyu CP-42
9. SALA, Matias 3.kyu DP-34
-. SALA, Julius 2.kyu BP-55

Junnu Cup I 5.2.2011 Järvenpää

1. RAJALA, Reeti 5.kyu DPA-46,0
2. IIVANAINEN, Brendan 5.kyu CPA-34,0
2. IIVANAINEN, Noah 5.kyu EPA-25,0
3. ISOPOUSSU, Niko 5.kyu EPA-29,0
3. LINNAKOSKI, Mikko 4.kyu DPY-43,0
3. ORTJU, Joona 5.kyu DPA-43,0
4. SÄILÄKIVI, Anton 6.kyu EPA-22,0
4. ÄIKÄS, Matias 5.kyu DPA-46,0
5. MAKKONEN, Joel 5.kyu EPA-27,0
7. TOIVONEN, Eemeli 6.kyu EPA-29,0

Samurai Cup II 19.2.2011 Mikkeli

3. JOKINEN, Anniina 2.kyu Nummelan Judo BT-52

Salikisa 23.2.2011 Nurmes

1. TERVO, Ari 2.kyu Nummelan Judo M-104,1

Hontai Shiai 26.3.2011 Vantaa

1. MÄKINEN, Oskari 3.kyu NUM DP-42 kg
1. RAJANIEMI, Jyri 2.kyu NUM BP-45 kg
2. HELLGREN, Jannika 5.kyu NUM DT-32 kg
2. RAJANIEMI, Erika 4.kyu NUM ET-33 kg 
3. MÄKINEN, Oskari 3.kyu NUM CP-42 kg
3. RAJANIEMI, Erika 4.kyu NUM DT-32 kg
3. TOIVONEN, Anni 5.kyu NUM ET-29 kg
4. MIKKOLA, Ralf 4.kyu NUM DP-50 kg
5. LINNAKOSKI, Mikko 4.kyu NUM DP-46 kg
7. MIETTINEN, Pyry 4.kyu NUM DP-30 kg
7. RAJANIEMI, Jyri  2.kyu NUM CP-46 kg
-. MAKKONEN, Joel 5.kyu NUM EP-28 kg
-. SALA, Matias 3.kyu NUM DP-34 kg

Alempien vöiden mestaruuskisat 27.3.2011 Vantaa

-. HELLGREN, Jannika 5.kyu NUM T-32 kg
3. RAJANIEMI, Erika 4.kyu NUM T-32 kg
5. SÄILÄKIVI, Kim 5.kyu NUM M-90 kg

Junnu Cup II 10.4.2011 Loviisa

1. ISOPOUSSU, Niko 5.kyu Nummelan Judo EPA-30,0
1. NISSINEN, Saku 5.kyu Nummelan Judo DPTA-33,1
2. SELKÄLÄ, Eliel 4.kyu Nummelan Judo DPY-33,8
2. VIRTANEN, Kasperi 5.kyu Nummelan Judo EPA-25,4
3. MAKKONEN, Joel 5.kyu Nummelan Judo EPA-26,9
4. MIETTINEN, Pyry 4.kyu Nummelan Judo DPY-33,8

Hämeenlinna Shiai 16.4.2011

1. MÄKINEN, Oskari 3.kyu Nummelan Judo DP-42
1. RAJANIEMI, Erika 4.kyu Nummelan Judo ET-32
1. RAJANIEMI, Jyri 2.kyu Nummelan Judo CP-46
2. RAJANIEMI, Jyri 2.kyu Nummelan Judo BP-45
2. VALTONEN, Tommi 1.dan Nummelan Judo M-66
3. RAJANIEMI, Erika 4.kyu Nummelan Judo DT-32
4. HELLGREN, Jannika 5.kyu Nummelan Judo DT-32
5. LINNAKOSKI, Mikko 4.kyu Nummelan Judo DP-46
5. MÄKINEN, Oskari 3.kyu Nummelan Judo CP-42

Orimattila Shiai 7.5.2011

1. ISOPOUSSU, Niko  Nummelan Judo EPTA-30,8
1. RAJALA, Reeti  Nummelan Judo DPTA-50,8
1. VIRTANEN, Kasperi  Nummelan Judo EPTA-26,5
2. LINNAKOSKI, Mikko  Nummelan Judo DPY-45,1
3. MAKKONEN, Joel  Nummelan Judo EPTA-27,8
3. SÄILÄKIVI, Kim  Nummelan Judo M-100
4. SÄILÄKIVI, Anton  Nummelan Judo EPTA-23,9

Matsuru Kannu 14.5.2011, Kotka

1. MÄKINEN, Oskari 3.kyu Nummelan Judo CP-42
1. MÄKINEN, Oskari 3.kyu Nummelan Judo DP-42
2. RAJALA, Reeti 5.kyu Nummelan Judo DP-50

Wekara-Shiai 21.5.2011 Vantaa

1. MÄKINEN, Oskari 3.kyu Nummelan Judo DP-42
1. RAJANIEMI, Erika 4.kyu Nummelan Judo ET-32
1. RAJANIEMI, Jyri 2.kyu Nummelan Judo BP-45
1. RAJANIEMI, Jyri 2.kyu Nummelan Judo CP-46
2. MÄKINEN, Oskari 3.kyu Nummelan Judo CP-42
3. RAJANIEMI, Erika 4.kyu Nummelan Judo DT-32
5. ISOPOUSSU, Niko 5.kyu Nummelan Judo EP-30
-. SALA, Matias 3.kyu Nummelan Judo DP-34

Joukkue Wekara 22.5.2011 Vantaa

-. Joukkue Nummelan Judo
-30 kg Niko Isopoussu
-32 kg ei ottelijaa
-34 kg Matias Sala
-38 kg Saku Nissinen
-42 kg Oskari Mäkinen
-46 kg Jyri Rajaniemi
-50 kg Mikko Linnakoski
-55 kg Reeti Rajala
+55 kg sarjassa ei ottelijaa

Eden Shiai 8.9.2011 Tampere

1. MÄKINEN Oskari 2.kyu Nummelan Judo DP-46
1. RAJANIEMI Erika 4.kyu Nummelan Judo ET-32
2. MÄKINEN Oskari 2.kyu Nummelan Judo CP-46
3. HELLGREN Jannika 4.kyu Nummelan Judo DT-36
3. RAJANIEMI Erika 4.kyu Nummelan Judo DT-32
3. RAJANIEMI Jyri  2.kyu Nummelan Judo CP-50
-. SALA Julius 2.kyu Nummelan Judo BP-60
-. SALA Matias 3.kyu Nummelan Judo DP-34
-. SALA Matias 3.kyu Nummelan Judo CP-34

Samurai Cup III 10.9.2011 Raisio

2. JOKINEN Anniina 2.kyu Nummelan Judo BT-52

60v Ryhti Shiai 10.9.2011 Raisio

1. RINTAMÄKI Antti 1.dan Nummelan Judo M-73

Junnu Cup III 24.9.2011 Järvenpää

2. TURTIAINEN Lauri 4.kyu Nummelan Judo CP-62,2
2. MAKKONEN Joel 4.kyu Nummelan Judo EP-29,0
2. TOIVONEN Anni 4.kyu Nummelan Judo EPT-31,4
3. VIRTANEN Kasperi 4.kyu Nummelan Judo EP-29,0

Kerava Shiai 15.10.2011 Kerava

1. LAAKKONEN Tea 1.kyu Nummelan Judo N-52
1. MÄKINEN Oskari 2.kyu Nummelan Judo DP-46
2. MÄKINEN Oskari 2.kyu Nummelan Judo CP-46
3. SALA Julius 2.kyu Nummelan Judo BP-60
3. TOIVONEN Anni 4.kyu Nummelan Judo ET-32
7. MAKKONEN Joel 4.kyu Nummelan Judo EP-30
-. SALA Matias 3.kyu Nummelan Judo DP-34
-. SALA Matias 3.kyu Nummelan Judo CP-34
-. ISOPOUSSU Niko 4.kyu Nummelan Judo EP-34

Samurai-Cup IV 16.10.2011 Kerava

3. JOKINEN Anniina 2.kyu Nummelan Judo BT-57 

MaTe Junnukisat 29.10.2011 Hemmingin koulu

2. MAKKONEN Joel 4.kyu Nummelan Judo EP-30 

Hontai Shiai 30.10.2011 Vantaa

1. HELLGREN Jannika 4.kyu Nummelan Judo DT-36
1. MÄKINEN Oskari 2.kyu Nummelan Judo DP-46
1. RAJANIEMI Jyri  2.kyu Nummelan Judo CP-50
2. MÄKINEN Oskari 2.kyu Nummelan Judo CP-46
2. RAJANIEMI Erika 4.kyu Nummelan Judo ET-34,9
3. RAJANIEMI Erika 4.kyu Nummelan Judo DT-36
3. SALA Julius 2.kyu Nummelan Judo BP-60
3. SALA Matias 3.kyu Nummelan Judo DP-34
7. ISOPOUSSU Niko 4.kyu Nummelan Judo EP-33,4
-. MAKKONEN Joel 4.kyu Nummelan Judo EP-29,5
-. SALA Matias 3.kyu Nummelan Judo CP-34
-. TOIVONEN Anni 4.kyu Nummelan Judo ET-31,5 

Juniorijoukkue Shiai 12.11.2011 Orimattila

1. Teho-tiimi, Etelä-Suomi
Jessika Hellgren, Nummelan Judo
Oskari Mäkinen, Nummelan Judo
Joel Makkonen, Nummelan Judo
Juuso Hannula, Kirkkonummen Judoseura
Susanna Sundberg, Hontai Judo
Niko Keinänen, Pingviinit Nurmijärvi
Joel Ylitalo, Meidokan

Junnu Cup IV 20.11.2011 Kirkkonummi

1. Anni TOIVONEN Nummelan Judo EPT-29,7
3. Jimi EVE Nummelan Judo EPA-28,9
3. Mikko LINNAKOSKI Nummelan Judo DPT-47,0
3. Joel MAKKONEN Nummelan Judo EPT-29,7
3. Pyry MIETTINEN Nummelan Judo DPY-32,1
3. Vilma PIETILÄINEN Nummelan Judo ETA-26,3
4. Ruben EVE Nummelan Judo EDPT-40,7
4. Tapio MÄKELÄ Nummelan Judo EPA-21,3
4. Kasperi VIRTANEN Nummelan Judo EPT-29,7
5. Walto KROPSU Nummelan Judo EPA-21,3
5. Anton SÄILÄKIVI Nummelan Judo EPA-24,4
7. Jari JUVONEN Nummelan Judo EPA-30,0
7. Catina KROPSU Nummelan Judo ETA-33,8
7. Jenna-Liisa NIRHOLA Nummelan Judo ETA-29,8
7. Sauli OKSANEN Nummelan Judo EPA-24,4
-. Jere JUVONEN Nummelan Judo EPA-48,5
-. Ralf MIKKOLA Nummelan Judo EDP-51,3
2. Tea LAAKKONEN 1.kyu Nummelan Judo N-57
5. Tommi VALTONEN 1.dan Nummelan Judo M-66