Kilpailut‎ > ‎2010-luku‎ > ‎

2010


Sisältö

  1. 1 Kansainväliset kilpailut
    1. 1.1 Tallinn Judo Cup and Abloy 2010 20.2.2010, Tallinna (Viro)
    2. 1.2 Sörmlandsträffen 27.3.2010, Oxelösunds (Ruotsi)
    3. 1.3 Baltic Sea Open 29.-30.5.2010 Vantaa
    4. 1.4 Narva-Cup 11.9.2010 Narva (Viro)
    5. 1.5 Judo Finnish Open 6-7.11.2010 Vantaa
    6. 1.6 Tarton kansainvälinen junnukisa 20.11.2010 (Viro)
    7. 1.7 Kymijoki Shiai 27.11.2010 Kouvola
    8. 1.8 Junior Finnish Judo Open 27.11.2010 Kouvola
  2. 2 Judon SM-kilpailut
    1. 2.1 A- ja B-nuorten SM-kilpailut 20.-21.3.2010, Joensuu
    2. 2.2 Judon SM-kilpailut 10-11.4.2010 Loviisa
  3. 3 Aluemestaruuskilpailut
    1. 3.1 Kaakkois- ja Etelä-Suomen aluemestaruuskilpailu 6.3.2010 Järvenpää
  4. 4 Muut kilpailut
    1. 4.1 Samurai Cup I 16.1.2010 Pajulahti, Nastola
    2. 4.2 Ice Power Cup 30.1.2010 Tampere
    3. 4.3 Shikata Shiai, 20.2.2010 Savonlinna
    4. 4.4 Samurai Cup II 20.2.2010
    5. 4.5 Junnu Cup I 2010 7.3.2010, Järvenpää
    6. 4.6 Hontai 20 v. Shiai 27.3.2010 Vantaa
    7. 4.7 Hämeenlinna Shiai 24.4.2010
    8. 4.8 Orimattila Shiai 8.5.2010
    9. 4.9 Wekara Shiai 22.5.2010, Vantaa
    10. 4.10 Joukkue Wekara 23.5.2010, Vantaa
    11. 4.11 Junnu Cup II 23.5.2010, Vantaa
    12. 4.12 Matsuru Kannu 4.9.2010 Kotka
    13. 4.13 Ryhti Shiai 11.9.2010 Raisio
    14. 4.14 Yawara Shiai ja Samurai Cup III 18.9.2010 Joensuu
    15. 4.15 Mikkeli Shiai 2.10.2010 Wisa-Areena
    16. 4.16 Junnu Cup III 3.10.2010 Järvenpää
    17. 4.17 Eden Shiai 6.10.2010 Tampere
    18. 4.18 Kerava Shiai 16.10.2010 Kerava
    19. 4.19 Samurai Cup IV 17.10.2010 Kerava
    20. 4.20 Hontai Shiai 31.10.2010 Hakunilan koulu
    21. 4.21 Lahti shiai 2010 4.12.2010 Pajulahti
  5. 5 Nummelan Judon salikilpailut
    1. 5.1 Salikilpailu ke 10.2.-10 Nummela
    2. 5.2 Salikilpailu ke 10.3.-10 Nummela
    3. 5.3 Salikilpailu ke 14.4.-10 Nummela

Kansainväliset kilpailut

Tallinn Judo Cup and Abloy 2010 20.2.2010, Tallinna (Viro)

3. RAJANIEMI Jyri, BP-42

Sörmlandsträffen 27.3.2010, Oxelösunds (Ruotsi)

1. Jyri Rajaniemi, 3k Nummelan Judo, FIN, Pojkar U15 -42 kg
2. Jessika Hellgren, 3k Nummelan Judo, FIN, Flickor U15 -57 kg
3. Anniina Jokinen, 2k Numelan Judo, FIN, Flickor U17 -48 kg

Baltic Sea Open 29.-30.5.2010 Vantaa

1. RINTAMÄKI, Antti FIN M-66
1. JOKINEN, Anniina FIN G17-48
3. JOKINEN, Anniina FIN W20-48
3. VALTONEN, Tommi FIN M20-60
-. HELLGREN, Jessika FIN G17-57

Narva-Cup 11.9.2010 Narva (Viro)

1. HELLGREN, Jessika BT-57
7. MÄKINEN, Oskari CP-38
7. RAJANIEMI, Jyri BP-42

Judo Finnish Open 6-7.11.2010 Vantaa

5. RINTAMÄKI, Antti FIN M-66

Tarton kansainvälinen junnukisa 20.11.2010 (Viro)

1. Jessika Hellgren TC-57
3. Anniina Jokinen TB-48
3. Jyri Rajaniemi PC-42
3. Oskari Mäkinen PD-38
-. Julius Sala BP-55
-. Matias Sala D-34

Kymijoki Shiai 27.11.2010 Kouvola

1. HELLGREN, Jannika 5.kyu DG-32
2. KUUSISTO, Veera 3.kyu CG+63
2. RAJANIEMI, Jyri 3.kyu CB-42
3. HELLGREN, Jessika 3.kyu CG-57
-. MÄKINEN, Oskari 3.kyu DB-38
-. SALA, Matias 3.kyu DB-30
-. SALA, Julius 3.kyu CB-50

Junior Finnish Judo Open 27.11.2010 Kouvola

3. JOKINEN, Anniina 2.kyu BG-48
5. VALTONEN, Tommi 1.kyu AB-60

Judon SM-kilpailut

A- ja B-nuorten SM-kilpailut 20.-21.3.2010, Joensuu

1. JOKINEN Anniina 2.kyu, BT-48
1. JOKINEN Anniina 2.kyu, AT-48
4. HELLGREN Julia 2.kyu, AT-57
5. VALTONEN Tommi 1.kyu, AP-60

Judon SM-kilpailut 10-11.4.2010 Loviisa

1. RINTAMÄKI Antti M-66
4. JOKINEN Anniina N-48
5. VALTONEN Tommi M-60

Aluemestaruuskilpailut

Kaakkois- ja Etelä-Suomen aluemestaruuskilpailu 6.3.2010 Järvenpää

1. KUUSISTO Veera 3.kyu, CT-57
1. MÄKINEN Oskari 3.kyu, DP-34
2. HELLGREN Jessika 3.kyu, CT-57
3. HELLGREN Jessika 3.kyu, CP-55
3. SALA Matias 4.kyu, DP-30
4. SALA Matias 4.kyu, EP-30
-. SALA Julius 3.kyu, CP-46

Muut kilpailut

Samurai Cup I 16.1.2010 Pajulahti, Nastola

4. JOKINEN Anniina 2.kyu, BT-44

Ice Power Cup 30.1.2010 Tampere

 1. Matias Sala 4.k, EP-30
 2. Jessika Hellgren 3.k, CT-57
 2. Jessika Hellgren 3.k, CP-55
 2. Anniina Jokinen 2.k, BT-44
 2. Anniina Jokinen 2.k, BP-45
 3. Jyri Rajaniemi 3.k, CP-38
 3. Meri Ranta 3.k, BT-63
 3. Matias Sala 4.k, DP-30
 5. Jannika Hellgren 6.k, ET-32
 5. Oskari Mäkinen 3.k, DP-34
 -. Sofia Rautiainen 6.k, DT-36
 -. Julius Sala 3.k, CP-46
 -. Tuomas Sinivuori 3.k, BP-66

Shikata Shiai, 20.2.2010 Savonlinna

2. MÄKINEN Oskari, 3.kyu, DP-34

Samurai Cup II 20.2.2010

3. Tommi Valtonen, AP-60
4. Julia Hellgren, AT-57
5. Jessika Hellgren, BT-57

Junnu Cup I 2010 7.3.2010, Järvenpää

1. RAJANIEMI Erika 5.kyu, ET-27,8
2. LINNAKOSKI Mikko 4.kyu, EP-40,4
3. IIVANAINEN Noah 6.kyu, EP-24,8
3. PALOMÄKI Daniel 3.kyu, DP-33,2
4. HYVÄRINEN Pinja 4.kyu, DPT-47,4
4. JÄTYRI Roope 4.kyu, EPT-30,5
4. PALOMÄKI Anton 3.kyu, CPT-47,7
5. IIVANAINEN Brendan 6.kyu, DPT-32,3
7. KEISU Sakari 6.kyu, EP-31,8

Hontai 20 v. Shiai 27.3.2010 Vantaa

2. RAJANIEMI Erika 5.kyu Nummelan Judo ET-28
2. MÄKINEN Oskari 3.kyu Nummelan Judo DP-38
5. SALA Matias 4.kyu Nummelan Judo EP-30 

Hämeenlinna Shiai 24.4.2010

1. RINTAMÄKI, Antti 1.dan Nummelan Judo M-73
1. JOKINEN, Anniina 2.kyu Nummelan Judo BT-48
1. MÄKINEN, Oskari 3.kyu Nummelan Judo DP-38
1. RAJANIEMI, Erika 5.kyu Nummelan Judo ET-28
2. HELLGREN, Jessika 3.kyu Nummelan Judo CT-57
2. RAJANIEMI, Jyri 3.kyu Nummelan Judo CP-42
3. SALA, Matias 4.kyu Nummelan Judo EP-30
2. HELLGREN, Jannika 6.kyu Nummelan Judo ET-28
5. JOKINEN, Anniina 2.kyu Nummelan Judo BP-50
5. HELLGREN, Jessika 3.kyu Nummelan Judo CP-55
5. SALA, Julius 3.kyu Nummelan Judo CP-46
5. SALA, Matias 4.kyu Nummelan Judo DP-30

Orimattila Shiai 8.5.2010

2. LINNAKOSKI, Mikko 4.kyu Nummelan Judo EP-40,9

Wekara Shiai 22.5.2010, Vantaa

1. HELLGREN, Jessika    3.kyu    Nummelan Judo    CP-55
1. HELLGREN, Jessika    3.kyu    Nummelan Judo    CT-57
3. MÄKINEN, Oskari    3.kyu    Nummelan Judo    DP-38
3. RAJANIEMI, Jyri    3.kyu    Nummelan Judo    CP-42
5. SALA, Julius    3.kyu    Nummelan Judo    CP-46
5. SALA, Matias    4.kyu    Nummelan Judo    EP-30
5. SALA, Matias    4.kyu    Nummelan Judo    DP-30

Joukkue Wekara 23.5.2010, Vantaa

9. Nummelan Judon joukkue (Veera Kuusisto, Julius Sala, Jyri Rajaniemi, Jessika Hellgren, Matias Sala, Saku Nissinen, Oskari Mäkinen ja Erika Rajaniemi).

Junnu Cup II 23.5.2010, Vantaa

1. RAJANIEMI, Erika 4.kyu Nummelan Judo EPTY-30,2
2. HELLGREN, Jannika 6.kyu Nummelan Judo ETA-27,6
4. HYVÄRINEN, Pinja 4.kyu Nummelan Judo DPTY-45

Matsuru Kannu 4.9.2010 Kotka

3. MÄKINEN, Oskari 3.kyu DP-38
3. RAJANIEMI, Jyri 3.kyu CP-42

Ryhti Shiai 11.9.2010 Raisio

2. VALTONEN, Tommi 1.kyu M-60
4. RAJANIEMI, Erika 4.kyu DT-32
5. HELLGREN, Jannika 5.kyu DT-32

Yawara Shiai ja Samurai Cup III 18.9.2010 Joensuu

1. JOKINEN, Anniina 2.kyu BT-48
1. VALTONEN, Tommi 1.kyu AP-60
4. HELLGREN, Jessika 3.kyu CP-60

Mikkeli Shiai 2.10.2010 Wisa-Areena

1. MÄKINEN, Oskari 3.kyu CP-38
3. MÄKINEN, Oskari 3.kyu DP-38

Junnu Cup III 3.10.2010 Järvenpää

2. HELLGREN, Jannika 5.kyu ET-29,0

Eden Shiai 6.10.2010 Tampere

1. MÄKINEN, Oskari 3.kyu CP-38
1. RAJANIEMI, Erika 4.kyu ET-32
2. HELLGREN, Jannika 5.kyu ET-32
2. MÄKINEN, Oskari 3.kyu DP-38
2. RAJANIEMI, Jyri 3.kyu CP-42
2. SALA, Matias 3.kyu EP-30
3. HELLGREN, Jessika 3.kyu CP-60
3. SALA, Matias 3.kyu DP-30
4. VARTIAINEN, Pyry 3.kyu BP-55
5. SALA, Julius 3.kyu CP-50

Kerava Shiai 16.10.2010 Kerava

1. MÄKINEN, Oskari 3.kyu DP-38

Samurai Cup IV 17.10.2010 Kerava

3. RAJANIEMI, Jyri 3.kyu BP-45
5. VALTONEN, Tommi 1.kyu AP-60

Hontai Shiai 31.10.2010 Hakunilan koulu

1. MÄKINEN, Oskari 3.kyu DP-38

Lahti shiai 2010 4.12.2010 Pajulahti

3. MÄKINEN, Oskari 3.kyu DP-38

Nummelan Judon salikilpailut

Salikilpailu ke 10.2.-10 Nummela

Salikilpailu ke 10.3.-10 Nummela

Salikilpailu ke 14.4.-10 Nummela