Kilpailut‎ > ‎2000-luku‎ > ‎

2009


Sisältö

  1. 1 Kansainväliset kilpailut
    1. 1.1 Abloy Rahvusvaheline Judoturniir 21.02.2009 Tallinna (Viro)
    2. 1.2 Eestin Avoin 28.2.2009 Tarto (Viro)
    3. 1.3 Sörmlandsträffen 28.3.2009 Oxelösunds (Ruotsi)
    4. 1.4 PM-kilpailut 9.-10.5.2009 Vantaa
    5. 1.5 Ivan Novitski Cup 12.9.2009 Narva
    6. 1.6 Judo Finnish Open 7-8.11.2009 Vantaa
    7. 1.7 Kaimu Keerak kansainväliset lasten judo päivät 14.11.2009 Tartto, Viro
    8. 1.8 Junior FJO/Kymijoki Shiai 28.11.2009 Kouvola
  2. 2 Judon SM-kilpailut
    1. 2.1 Judon SM-kilpailut 28.-29.3.2009 Maarianhamina
    2. 2.2 A- ja B-nuorten SM-kilpailut 24.-25.10.2009 Rovaniemi
  3. 3 Aluemestaruuskilpailut
    1. 3.1 Etelä-Suomen aluemestaruuskilpailut 28.2.2009 Helsinki
  4. 4 Muut kilpailut
    1. 4.1 Ice Power Cup 31.1.2009 Tampere
    2. 4.2 Junnu Cup I, 4. ja 3. kyu 7.2.2009 Loviisa
    3. 4.3 Samurai Cup I 21.2.2009 Pori
    4. 4.4 Hontai Shiai 14.03.2009 Helsinki
    5. 4.5 Alempien vöiden mestaruuskilpailut 15.3.2009 Vantaa
    6. 4.6 Samurai Cup II 21.3.2009 Kuopio
    7. 4.7 Matsuru-kannu 4.4.2009 Kotka
    8. 4.8 Hämeenlinna Shiai 18.-19.4.2009 Hämeenlinna
    9. 4.9 Samurai Cup 3 25.4.2009 Lahti
    10. 4.10 Wappu Shiai 26.4.2009 Orimattila
    11. 4.11 Wekara Shiai 16.5.2009 Vantaa
    12. 4.12 Junnu Cup II 17.5.2009 Vantaa
    13. 4.13 Joukkue Wekara 17.5.2009 Vantaa
    14. 4.14 Ryhti Shiai 5.9.2009 Raisio
    15. 4.15 Aurajoki Shiai 26.9.2009 Turku
    16. 4.16 Hiiden Shiai 3.10.2009 Nummela
    17. 4.17 Junnu Cup III 4.10.2009 Nummela
    18. 4.18 Eden Shiai 10.10.2009 Tampere
    19. 4.19 Kerava Shiai 17.10.2009 Kerava
    20. 4.20 Junnu Cup IV 22.11.2009 Kirkkonummi
  5. 5 Nummelan Judon salikilpailut
    1. 5.1 Salikilpailu ke 21.1.-09, Nummela
    2. 5.2 Salikilpailu ke 25.3.-09, Nummela
    3. 5.3 Salikilpailu ke 29.4.-09, Nummela
    4. 5.4 Salikilpailu ke 13.5.-09, Nummela
    5. 5.5 Salikilpailu ke 11.11.-09, Nummela

Kansainväliset kilpailut

Abloy Rahvusvaheline Judoturniir 21.02.2009 Tallinna (Viro)

1. Anniina Jokinen BT-40

Eestin Avoin 28.2.2009 Tarto (Viro)

-. Tommi Valtonen AP-55

Sörmlandsträffen 28.3.2009 Oxelösunds (Ruotsi)

3. Jessika Hellgren, T-48
3. Anniina Jokinen, T-44
3. Jyri Rajaniemi, P-38

PM-kilpailut 9.-10.5.2009 Vantaa

2. Tommi Valtonen, Alle 20-v M-55
3. Antti Rintamäki, M-66

Ivan Novitski Cup 12.9.2009 Narva

1. Jessika Hellgren, TC+48
3. Anniina Jokinen, TC-48
3. Jessika Hellgren, TC-52

Judo Finnish Open 7-8.11.2009 Vantaa

7. Antti Rintamäki, M-66

Kaimu Keerak kansainväliset lasten judo päivät 14.11.2009 Tartto, Viro

1. Anniina Jokinen BT-44
3. Jyri Rajaniemi BP-38

Junior FJO/Kymijoki Shiai 28.11.2009 Kouvola

2. HELLGREN, Jessika DT-52
2. JOKINEN, Anniina CP-42
2. RANTA, Meri CT-63
3. JOKINEN, Anniina CT-44
3. KUUSISTO, Veera CT-57
3. RAJANIEMI, Jyri CT-38
3. SALA, Julius CP-42
5. SALA, Matias DP-30
4. HELLGREN, Jessika DP-50
5. MÄKINEN, Oskari DP-34
7. RAJANIEMI, Jyri DP-38
-. VALTONEN, Tommi AP-60

Judon SM-kilpailut

Judon SM-kilpailut 28.-29.3.2009 Maarianhamina

1. Antti Rintamäki M-66

A- ja B-nuorten SM-kilpailut 24.-25.10.2009 Rovaniemi

1. Tommi Valtonen  AP-55
2. Anniina Jokinen  BT-44
5. Arvi Malinen AP-60

Aluemestaruuskilpailut

Etelä-Suomen aluemestaruuskilpailut 28.2.2009 Helsinki

1. Veera Kuusisto CT-52
1. Jessika Hellgren DT-48
1. Oskari Mäkinen EP-30
1. Matias Sala DEPT-26
2. Anniina Jokinen CT-44
2. Jyri Rajaniemi DP-38
3. Valtteri Vistiaho CP-46
3. Jyri Rajaniemi CP-38
5. Tuomas Sinivuori CP-60
5. Mikaela Rajaniemi BT-52
5. Anniina Jokinen CP-42
7. Julius Sala CP-42
-. Kim Moilanen DP-55

Muut kilpailut

Ice Power Cup 31.1.2009 Tampere

1. Oskari Mäkinen EP-30
1. Matias Sala EP-27
2. Jessika Hellgren DP-46
2. Jessika Hellgren DT-44
2. Anniina Jokinen CT-40
5. Julia Hellgren BT-52
7. Anniina Jokinen CP-42
-. Julius Sala CP-42

Junnu Cup I, 4. ja 3. kyu 7.2.2009 Loviisa

1. Tuomas Sinivuori CDP-63,7
2. Julius Sala CPT-40,3

Samurai Cup I 21.2.2009 Pori

3. Arvi Malinen AP-60
-. Tommi Valtonen AP-60

Hontai Shiai 14.03.2009 Helsinki

1. Meri Ranta CT-63
1. Veera Kuusisto CT-52
2. Anniina Jokinen CT-41
3. Valtteri Vistiaho CP-46
3. Jyri Rajaniemi DPT-38
5. Veera Kuusisto CP-50
7. Anniina Jokinen CP-42
-. Jyri Rajaniemi CP-38

Alempien vöiden mestaruuskilpailut 15.3.2009 Vantaa

2. Meri Ranta N-65

Samurai Cup II 21.3.2009 Kuopio

3. Tommi Valtonen, AP-60

Matsuru-kannu 4.4.2009 Kotka

1. Jessika Hellgren DT-48
1. Jessika Hellgren DP-50
1. Anniina Jokinen CT-40
1. Jyri Rajaniemi DP-38
1. Meri Ranta CT-63
2. Jyri Rajaniemi CP-38
3. Mikaela Rajaniemi BT-52
3. Anniina Jokinen CP-42

Hämeenlinna Shiai 18.-19.4.2009 Hämeenlinna

1. Veera Kuusisto CT-52
1. Meri Ranta CT-63
2. Jessika Hellgren DP-50
2. Matias Sala EP-27
3. Anniina Jokinen CP-42
3. Oskari Mäkinen EP-34
3. Jyri Rajaniemi DP-38
3. Jyri Rajaniemi CP-38
5. Anniina Jokinen CT-44
-. Veera Kuusisto CP-50
-. Julius Sala CP-42

Samurai Cup 3 25.4.2009 Lahti

2. Tommi Valtonen AP-60

Wappu Shiai 26.4.2009 Orimattila

3. Miko Ranta DP-41,4
-. Jesse Svahn CP-69,2

Wekara Shiai 16.5.2009 Vantaa

1. Jyri Rajaniemi DP-36,3
2. Oskari Mäkinen EP-32,0
2. Matias Sala EP-28,8
3. Jyri Rajaniemi CP-38
-. Julius Sala CP-42
-. Oskari Mäkinen DP-32,0
-. Matias Sala DP-30

Junnu Cup II 17.5.2009 Vantaa

1. Julius Sala OV-CPT-41,1 (oranssi/vihreä vyö)
2. Viivi Pitkänen ET-35,4
3. Roope Jätyri EP-26,6
-. Joonas Ratinen EP-22,9
-. Luukas Ratinen EP-26,6

Joukkue Wekara 17.5.2009 Vantaa

-. (Anniina Jokinen, Veera Kuusisto, Oskari Mäkinen, Viivi Pitkänen, Jyri Rajaniemi, Meri Ranta, Julius Sala, Matias Sala ja Valtteri Vistiaho)

Ryhti Shiai 5.9.2009 Raisio

1. Jessika Hellgren DT-52
1. Jessika Hellgren DP-55
1. Anniina Jokinen CT-44
1. Jyri Rajaniemi DP-38
1. Mikaela Rajaniemi BT-52
1. Antti Rintamäki M-73
1. Tommi Valtonen M-60
2. Anniina Jokinen CP-42
3. Jyri Rajaniemi CP-38
3. Meri Ranta BT-63

Aurajoki Shiai 26.9.2009 Turku

2. Matias Sala DPT-30
-. Julius Sala CP-42

Hiiden Shiai 3.10.2009 Nummela

1. RANTA, Meri CT-63
1. RINTAMÄKI, Antti M-73
2. KUUSISTO, Veera CT-63
2. RAJANIEMI, Jyri CP-38
2. SALA, Julius CP-42
3. VISTIAHO, ValtteriCP-50
5. RAJANIEMI, Mikaela BT-57
-. HELLGREN, Jessika CP-50

Junnu Cup III 4.10.2009 Nummela

  • Valko- ja keltavöiset
2. Oskari Rintamäki EPT-28,5
3. Erika Rajaniemi EPT-26,3
3. Inka Patosalmi CPT-61,0
4. Kasperi Virtanen EPT-21,7
5. Eetu Laine EPT-26,3
  • Oranssi- ja vihreävöiset
1. Daniel Palomäki EP-31,8
1. Tuomas Sinivuori CDP-75,0
1. Milo Leidenius CDP-48,5
2. Pinja Hyvärinen EPT-45,4
2. Jesse Svahn CDP-75,0
3. Anton Palomäki DPT-43,6
3. Luukas Ratinen EP-30,5
3. Roope Jätyri EP-31,8
3. Viivi Pitkänen EDPT-36,6
3. Lauri Turtiainen CDP-48,5
3. Julius Sala CDP-48,5
4. Joonas Ratinen EP-30,5
-. Miko Ranta DPT-43,6

Eden Shiai 10.10.2009 Tampere

1. Jessika Hellgren DT+52
1. Oskari Mäkinen EP-34
1. Oskari Mäkinen DP-34
2. Anniina Jokinen CT-44
2. Matias Sala DP-30
3. Jessika Hellgren DP-50
3. Anniina Jokinen CP-42
3. Jyri Rajaniemi DP-38
3. Jyri Rajaniemi CP-38
3. Matias Sala EP-30
-. Julius Sala CP-42

Kerava Shiai 17.10.2009 Kerava

1. HELLGREN, Jessika DT-52
1. HELLGREN, Jessika DP-50
1. JOKINEN, Anniina CT-44
3. JOKINEN, Anniina CP-46

Junnu Cup IV 22.11.2009 Kirkkonummi

  • Valko- ja keltavöiset
2. RAJANIEMI, Erika ET-27,9
3. RAUTIAINEN, Sofia ET-37,4
4. HELLGREN, Jannika ET-27,9
  • Oranssi- ja vihreävöiset
1. RATINEN, Luukas DP-OV-30,3
1. SINIVUORI, Tuomas CPD-PT-OV-63,5
2. RATINEN, Joonas DP-OV-26,0
4. RATINEN, Iina DPT-OV-35,0
  • Lahti Shiai 2009 5.12.2009 Lahti
2. RAJANIEMI, Jyri DP-38
3. RAJANIEMI, Jyri CP-38
5. MÄKINEN, Oskari DP-34

Nummelan Judon salikilpailut

Salikilpailu ke 21.1.-09, Nummela

Salikilpailu ke 25.3.-09, Nummela

Salikilpailu ke 29.4.-09, Nummela

Salikilpailu ke 13.5.-09, Nummela

Salikilpailu ke 11.11.-09, Nummela